Nie ustają w pomocy obywatelom Ukrainy

Interwencje Na sygnale Najnowsze Ukraina Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Kolejną zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy przekazali wałeccy policjanci na rzecz pomocy uchodźcom. Policjanci nie są obojętni na los przybywających do powiatu wałeckiego sąsiadów ze wschodu, a zbiórka to nie jedyna pomoc. Mundurowi każdego dnia są obecni na dworcu kolejowym, aby pomóc potrzebującym w dotarciu do miejsc noclegowych i wyznaczonych punktów pomocy. Wczoraj do nowego domu pomogli dostać się matce z dzieckiem.

Policjanci i pracownicy z wałeckiej komendy włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pierwszą zbiórkę żywności dla niemowląt, artykułów higienicznych oraz leków dla dzieci przekazali potrzebującym, którzy jako pierwsi przybyli do naszego kraju.

Wczoraj do Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Wałczu mundurowi przewieźli zakupione koce, pościel,  pampersy i chusteczki nawilżające dla najmłodszych oraz smoczki. Policjanci także każdego dnia obecni są na waleckim dworcu kolejowym,  aby pomóc uchodźcom w dotarciu do miejsc noclegowych i wyznaczonych punktów pomocy.

Niektóre z tych osób, głównie kobiety i dzieci kończą swoją podróż właśnie w Wałczu. Wczoraj mundurowi pomogli matce z dzieckiem dotrzeć do nowego domu. Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców przebywających na terenie całego powiatu.

 

  • KPP Wałcz