Kierowca miał 2,5 promila, pasażerka była tak pijana, że nie mogła wysiąść z auta

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. 67-letni kierowca opla został zatrzymany dzięki reakcji mieszkanki gminy Człuchów. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Pasażerka – notabene właścicielka samochodu – była tak pijana, że… nie mogła wysiąść z samochodu podczas policyjnej kontroli.

Do zdarzenia doszło 16 kwietnia, po godzinie drugiej w nocy.

?Do oficera dyżurnego złotowskiej jednostki zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że w miejscowości Debrzno kierujący samochodem marki Opel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zatrzymał się na znaku STOP i omal nie doprowadził do kolizji. Mężczyzna wysiadł z samochodu i chwiejąc się na nogach wykrzykiwał w jej kierunku nieprzyjemne słowa, po czym ponownie wsiadł do samochodu i odjechał w kierunku miejscowości Lipka. Mieszkanka gminy Człuchów jadąc za pojazdem mężczyzny cały czas informowała dyżurnego, gdzie aktualnie się znajdują – relacjonuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji.

Dyżurny wysłał policjantów z Posterunku Policji w Lipce na wskazaną w zgłoszeniu trasę. Kilkanaście minut później mundurowi zatrzymali na drodze W-188 opisywany samochód.

?Podejrzenia mieszkanki gminy Człuchów okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 67-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo na fotelu pasażera siedziała kompletnie pijana właścicielka pojazdu, która podczas policyjnej kontroli nie była nawet w stanie wysiąść z pojazdu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu ? dodaje Forecki.

Pijany duet poniesie teraz surowe konsekwencje. 67-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i kara finansowa na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Właścicielka pojazdu odpowie zaś za udostępnienie samochodu nietrzeźwemu kierowcy za co grozi jej wysoka kara grzywny.

Forecki: To kolejny przypadek obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Apelujemy zarówno do kierowców jak i do osób postronnych by nie przechodziły obojętnie i za każdym razem widząc osoby siadające za kierownicę po alkoholu uniemożliwiali im prowadzenie pojazdu i o swoich spostrzeżeniach informowali policjantów. Nie reagując na naganne i niebezpieczne zachowanie możemy przyczynić się do tragedii na drodze.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierującej z gminy Człuchów, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

(Red.)
Fot. KPP Złotów