KIEROWCA POD WPŁYWEM AMFETAMINY, A PASAŻER POSZUKIWANY PRZEZ SĄD

Czarnków Interwencje Na sygnale Regiony

CZARNKÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy zatrzymali 24-latka, który kierował golfem pod wpływem amfetaminy. W ręce mundurowych wpadł również 36-letni pasażer tego pojazdu, gdyż okazało się, że jest poszukiwany przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

27 marca br. około godziny 14:40 mundurowi czarnkowskiej ,,drogówki” zatrzymali do kontroli w Dębem gm. Lubasz kierującego osobowym golfem. W trakcie czynności okazało się, że kierowca dość dziwnie się zachowuje. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy jednak funkcjonariusze postanowili bardziej szczegółowo przyjrzeć się 24-letniemu mieszkańcowi gm. Czarnków.

– Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie narkotesterem. Urządzenie wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. W celu potwierdzenia tego wyniku, w szpitalu zatrzymanemu pobrano krew do badań laboratoryjnych. Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi mu kara do 2 lat więzienia.

To jednak nie był koniec interwencji. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że pasażer golfa, 36-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szamotułach, celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna zaraz po zatrzymaniu trafił co policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę.

Karolina Górzna-Kustra

Fot. uniqa