Kierowco! Zadbaj o oświetlenie swojego pojazdu

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Prawidłowe działanie i ustawienie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Toteż wczoraj policjanci z wałeckiej drogówki przeprowadzili działania w ramach kampanii ?Twoje światła ? Twoje bezpieczeństwo?, zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. W akcji brali udział także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Kierowcy mogli liczyć nie tylko na krótką profilaktykę, ale też i niespodziankę od mundurowych.

Wzorem roku ubiegłego, policjanci z drogówki w Wałczu przeprowadzili działania w ramach kampanii ? Twoje światła ? Twoje bezpieczeństwo?. Prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. O tym właśnie przypominali i rozmawiali z kierowcami policjanci i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, którzy włączyli się do akcji.

Prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Ważny jest również stan wszystkich elementów oświetlenia pojazdu tj. żarówek, lamp oraz ustawienia świateł ? przypominała st. sierż. Magdalena Ogrodowska.

Kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej chętnie rozmawiali z funkcjonariuszami na temat bezpieczeństwa na drogach naszego kraju, ale też i dziękowali policjantom za ich codzienną służbę. Mundurowi apelowali także o ostrożność i rozwagę podczas podróży w związku ze zbliżającym się świętem zmarłych, kiedy to będzie panował wzmożony ruch na drogach.

Podczas działań policjanci zatrzymali tylko jeden dowód rejestracyjny za niewłaściwe oświetlenie. Na zakończenie spotkania każdy kierowca otrzymywał od mundurowych zapach do auta promującym ważność odblasków z hasłem ?Odblask ratuje życie?, jednorazowy alkotest, a kierowca senior samozaciskową opaskę odblaskową.

Policjanci przypominają! Zasięg widoczności w nocy może być znacznie ograniczony, dlatego zawsze należy dostosować prędkość do własnego postrzegania. Pamiętajmy, w warunkach ograniczonej widoczności, wyprzedzamy inny pojazd tylko wtedy, gdy widzimy drogę wystarczająco daleko. Policjanci apelują również do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych!

Asp. Beata Budzyń/KPP Wałcz