Kierowcy ciągle przekraczają prędkość!

Czarnków Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Policjanci z czarnkowskiej ,,drogówki” systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej ,,Na Drodze – Patrz i Słuchaj” egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze przypominali, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W ciągu trwającej akcji nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi skontrolowali łącznie 58 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło aż 56 kierowców. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Podczas działań funkcjonariusze wręczali kierującym przygotowane w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej ,,Na Drodze – Patrz i Słuchaj” ulotki profilaktyczne.

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra