Wielkopolscy terytorialsi pomagają uchodźcom

Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Polityka Wydarzenia
Wielkopolski hub przeładunkowy rozpoczął swoją działalność. Żołnierze 12 WBOT przepakowali dziś w magazynie wojewody 500 łóżek i przewieźli na halę sportową Politechniki Poznańskiej.
Magazyn przeładunkowy wojewody wielkopolskiego znajduje się na tyłach Muzeum Broni Pancernej. W tym miejscu żołnierze wraz z pracownikami Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przepakowali na wojskowe wozy 500 łóżek, koców i poduszek oraz środki
do dezynfekcji, by utworzyć miejsca odpoczynku dla uchodźców na Polityce Poznańskiej, gdzie będzie funkcjonować punkt recepcyjny.
-Liczy się każdy gest. Jako żołnierze, służymy wsparciem dla społeczności. Ukraina jest pochłonięta walką a my musimy wspólnie pomóc jej obywatelom przetrwać te trudne momenty. Pozostaję w stałym kontakcie z wojewodami, i wojewódzkimi centrami
zarządzania kryzysowego. Na bieżąco reagujemy na wszelkie potrzeby – mówi płk Zbigniew TARGOŃSKI, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Wciąż trwają zbiórki na rzecz uchodźców. Na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego można znaleźć listę najpotrzebniejszych rzeczy, jakie mogą przydać się na Ukrainie.
Hub przeładunkowy utworzono również w Skwierzynie. Magazyn obsługują żołnierze 151 batalionu lekkiej piechoty, który jest pododdziałem 12 WBOT. Jest to miejsce, w którym przyjmowane są artykuły pomocy humanitarnej od lubuskich samorządów.
  • ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA
  • foto: 12 WBOT
  • 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
  • „Zawsze gotowi, zawsze blisko!”