Kierowcy pod wpływem i w posiadaniu narkotyków

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Podczas minionego weekendu policjanci ze Złotowa zatrzymali dwóch kierowców, którzy posiadali środki odurzające i byli pod ich wpływem. Za przestępstwo narkotykowe odpowie również pasażerka jednego z pojazdów. Wszyscy usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających, a kierowcy dodatkowo kierowania pod ich wpływem.

W piątek w godzinach popołudniowych, podczas patrolu osiedla ?za rzeką? w Złotowie, policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pojazd, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie zwiększył prędkość.

-Znajdujący się w samochodzie kierowca oraz pasażerka, byli widocznie zaniepokojeni faktem kontroli drogowej. Zapewne powodem była charakterystyczna woń marihuany, która wydobywała się z pojazdu. Kierowca został przebadany narkotesterem, który wskazał, że jest on pod wpływem środka odurzającego. Ponadto przy pasażerce znaleziono woreczek strunowy z zawartością marihuany – informuje zespół prasowy złotowskiej Policji.

Na tym nie koniec narkotykowych “niespodzianek”. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli susz roślinny w woreczkach foliowych oraz woreczek z białym proszkiem, który okazał się amfetaminą.

29-letniemu kierowcy pobrano krew do badań na obecność środków odurzających oraz zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych oraz za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Pasażerka tego pojazdu odpowie za posiadanie środków zabronionych – dodaje Policja.

Następnego dnia, tj. w niedzielę inny patrol Wydziału Prewencji, w godzinach popołudniowych, przy jednym z osiedlowych bloków w Złotowie zauważył osobowego forda. Kierowca, 20-letni mieszkaniec Złotowa, na widok mundurowych, zaczął wykonywać nerwowe manewry. I tym razem podejrzenia policjantów, że kierowca może być nietrzeźwy lub pod wpływem środka odurzającego, potwierdziły się. 

Policja: -Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, a przeprowadzone badanie wykazało, że kierował pod wpływem marihuany oraz amfetaminy. 20-latek przyznał się również do posiadania środków odurzających i dobrowolnie wydał mundurowym woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą.

20-latek stracił prawo jazdy i usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za jazdę pod wpływem środka odurzającego grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Złotów