Klub Obywatelski i jego obraz polityki polskiej

Wydarzenia

PIŁA. 7 lutego, w pilskim Inwest-Parku odbyło się spotkanie Klubu Obywatelskiego. Spotkanie szczególne, ponieważ goszczono na nim wyjątkowych gości: Krzysztofa Lufta rzecznika rządu Jerzego Buzka i Marcina Bosackiego – byłego ambasadora w Kanadzie.

Już samo hasło, pod którym odbyło się spotkanie, daje wiele do myślenia: ?Obraz polskiej polityki
w kraju i zagranicą, w którą stronę zmierzamy”. Rzeczywiście, refleksje na ten temat były różne. Otwarcie mówiono o niekompetencji współczesnej władzy. Zastanawiano się, do czego prowadzą poczynania partii rządzącej, które już teraz budzą wiele kontrowersji, a nawet oburzenia. Zwrócono uwagę na problemy polityczne na arenie międzynarodowej. Zaproszeni goście odpowiadali na pytania publiczności. Humorystyczne odpowiedzi niejako rozluźniały napięta atmosferę, wynikającą z troski
o przyszłość naszego państwa.

Goście jednoznacznie stwierdzili, że obecnie prowadzona polityka przez rząd doprowadziła do sytuacji, gdzie Polska nie jest stawiana jako przykład dobrego, dynamicznie rozwijającego się państwa, które należy naśladować.

Kolejne spotkanie Klubu Obywatelskiego odbędzie się już wkrótce i będzie to kolejna okazja do zagłębienia się w trudne polityczne zagadnienia.

 

 

Remigiusz Wojtera