Kolejne drogi powiatowe w remoncie

Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Na wielu drogach powiatu pilskiego trwają prace modernizacyjne.

We wrześniu ekipy remontowe pojawiły się na ważnej drodze powiatowej Śmiłowo-Kaczory. Remont obejmie blisko 800-metrowy odcinek.
Do remontu wybrano najbardziej zniszczony odcinek drogi, gdzie porobiły się największe wyłomy w asfalcie i mocno podmyło biegnącą wzdłuż niej skarpę. W ramach prac zostanie położona nowa nawierzchnia, zostaną utwardzone pobocza oraz wymienione barierki ochronne, stare betonowe zostaną zastąpione stalowymi. Pojawi się również nowe oznakowanie poziomie i pionowe.

Umowę na wykonanie tych prac podpisano 30 sierpnia i prace natychmiast ruszyły. Koszt tej kolejnej inwestycji drogowej Powiatu Pilskiego to 1 mln 340 tys. zł. Termin zakończenia prac – koniec listopada.

Planowany remont drogi na całym jej 6-kilometrowym odcinku został nieco odłożony w czasie. Ale już 17 września Powiat Pilski złoży wniosek o jego dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu z ?Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019?.

To nie są jedyne prace remontowe jakie toczą i toczyły się niedawno na drogach powiatu pilskiego. Warto przypomnieć choćby budowę nowego 3,6 – kilometrowego odcinka drogi powiatowej Kruszki ? Kijakszkowo, który otwarto pod koniec sierpnia. Była to jedna z większych inwestycji drogowych Powiatu Pilskiego, jej wartość to 4 mln 400 tysięcy złotych. Udało nam się jednak pozyskać duże dofinasowanie 2 mln 513 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki tej inwestycji dojazd z Wysokiej do Piły skrócił się o ponad 6 kilometrów.


Na bieżąco trwają również mniejsze remonty na naszych drogach. W ostatnim czasie nowa nawierzchnia pojawiła się także na odcinkach dróg Nieżychowo-Białośliwie, Kościerzyn Wielki-Polinowo, Dębno-Dziunin, Dźwierszno Wielkie-Topola, Witrogoszcz-Dźwierszno Małe.

 powiat.pila.pl