Kolejne rekordy i medale lekkoatletów pilskiej Gwdy

Najnowsze Piła Wydarzenia

Lekkoatleci pilskiej ?Gwdy? bardzo pracowicie i efektywnie wykorzystali ostatni okres na starty w prestiżowych imprezach w Krakowie, Zamościu i Warszawie.

O bardzo dużym sukcesie może mówić Agata Trzaskalska, która w Krakowie  podczas Mistrzostw Polski w siedmioboju, w kategorii młodzieżowej wywalczyła wysokie czwarte miejsce z nowym rekordem  życiowym i klubowym 4.248 pkt. Miała ona okazję startu w gronie najlepszych polskich wieloboistek z  kategorii seniorów.  Agata, studentka Fizjoterapii w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile kilka dni wcześniej w skoku w dal (5,38) i na 100 ppł (15,60) zdobyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski LZS, które odbywały się w Zamościu.

Na tych samych zawodach w Zamościu srebrne medale zdobyli inni zawodnicy ?Gwdy? tj. Jacek Włodarczak w skoku w dal jun. mł. z wynikiem 6,48, Michalina Makowiecka kat. młodzieżowa w biegu na 3000 prz. (12:28,69) i sztafeta 4 x 100 m jun. mł. w składzie Filip Dutkiewicz, Mateusz Paprocki, Jacek Włodarczak, Filip Kabata z wynikiem 45,34. Medal brązowy w trójskoku zdobył jun. mł. Jacek Włodarczak (12,73).

Bardzo dobrze zaprezentowali się też utalentowani juniorzy młodsi: Paulina Wolf w biegu na 3000 m (11:49,51), Filip Dutkiewicz w biegu na 100 m (11,24), szkoda tylko, że z nieregulaminowym  wiatrem oraz Mateusz Paprocki również w biegu na 100 m (11,50). Medale zdobywali również najmłodsi lekkoatleci ?Gwdy? startujący w Finałach Nestle Cup, które odbywały się  na stadionie AWF w Warszawie. Gwiazdą tych zawodów była 13-letnia Zuzanna Doroba, która zwyciężyła na dystansie 300 m ustanawiając nowy rekord Polski U14. Złoto na tym  samym dystansie wywalczył też 13-letni Oliwier Kamiński z wynikiem 39,65. Srebrny medal w skoku wzwyż kat. U14 zdobył też Franciszek Szpakowicz z rezultatem 150 cm. Medal brązowy w skoku wzwyż kat. U16 wywalczył Piotr Rozmiarek (165 cm). Z brązowymi medalami ponadto wrócili : Zuzanna Doroba, Wiktoria Sutkiewicz i Oliwier Kamiński, którzy startowali w sztafecie mieszanej 8 x 200 m U14.

***

Lekkoatleci  z Wielkopolski podczas upalnej pogody wystartowali również na obiekcie  MOSiR-u w Pile, w Mistrzostwach  Wielkopolski Młodzików U16. W trakcie tej  imprezy przeprowadzono także konkurencje w ramach Ogólnopolskiego Mitingu LA dla zawodników starszych kategorii.

W zawodach wystartowało ponad 500 zawodników. Pomimo tropikalnej pogody padło wiele wartościowych wyników, zarówno w kategorii  młodzików  jak również  w kategoriach wyższych. Pilscy zawodnicy wywalczyli sześć medali w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, wielokrotnie  też zajmowali  czołowe  miejsca w ramach  Ogólnopolskiego Mitingu.

Pilscy medaliści w Mistrzostwach Młodzików: złote medale: Patrycja Stopyra ? Gwardia ? oszczep- 30,67, Zentkowska Julia ? Gwardia ? w dal ? 5,30, Kacper Rospłoch – Gwda- dysk- 31,26, Srebrny medal: Julia Witkowska ? Gwardia ? 5,19, brązowe medale- Oliwia Zawadzka- Gwda- kula- 160, Karol Jasiński- Gwda- wzwyż- 160.

Równolegle w tym samym czasie utalentowana  zawodniczka pilskiej Gwdy trzynastoletnia Zuzanna Doroba, na Międzynarodowych Zawodach  Czwartków LA w Łowiczu zwyciężyła  na dystansie 300 m z rewelacyjnym  wynikiem 41,13, będącym nowym rekordem Polski  kategorii U14.