Kolejne sukcesy lekkoatletów GWDY

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” po  niedawno zakończonym zgrupowaniu klubowym w Dźwirzynie, bardzo udanie wystartowali w Ogólnopolskim Mityngu w Chojnicach. Ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych, należeli do czołowych zawodników tej imprezy.

Rekordy życiowe lekkoatletów „Gwdy” mogą cieszyć tym bardziej, że niebawem część z nich  wystartuje w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale.  Bardzo efektowne i  zdecydowane zwycięstwo w tych zawodach, z dobrym rekordem życiowym  na 1000 m  2:30,86, odniósł  junior „Gwdy”  Mikołaj Czechowicz. Potwierdził kolejny już raz , że jego talent w sposób właściwy rozwija się.

W końcówce  ciężkiego sezonu, jedna z czołowych polskich siedmioboistek, Agata Trzaskalska zaprezentowała się bardzo dobrze. Wygrała skok w dal -5,39  i była trzecia  na 100 m – 12,58.

Jednym z najlepszych wyników w pilskim zespole  był rezultat szesnastoletniego, utalentowanego Dawida Hajduka, który swój rekord życiowy na 300 m poprawił  aż o trzy sekundy, uzyskując bardzo dobry wynik 36,45.

Zwycięstwo w skoku w dal, odniósł też junior Jacek Włodarczak z rezultatem 6,34. Zaimponowali też czołowi młodzicy „Gwdy”, przygotowujący się do  Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szczecinie  i Mistrzostw Polski Młodzików w Karpaczu. Zuzanna Doroba uzyskała w biegu na 300 m wynik 42,45, Agata Łańska  1:46,81 na 600 m, Oliwier Kamiński 1:29,84 i Hubert Margowski 1:34,94 na 600 m.

Obóz klubowy w Dźwirzynie został zatem dobrze  wykorzystany. Przed lekkoatletami „Gwdy” teraz druga część sezonu, która  zapewne nie będzie gorsza od pierwszej.

Na zdjęciu:  Hubert Margowski w biegu na 600 m w Chojnicach

Zbigniew Łapacz
PLKS GWDA