Kolejny etap przebudowy złotowskiej komendy PSP zakończony

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Zakończono IV i V etap robót budowlanych związanych z rozbudową  Komendy  i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie. 

Przypomnijmy. Plan rozbudowy i przebudowy Komendy  i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Złotowie  pojawił się w 2018 roku. Inwestycja rozpoczęła się w październiku tego samego roku.

Obecnie zakończono IV i V etap robót budowlanych opiewający na kwotę 1.900.000,00 zł. Środki na ich realizację pochodzą z budżetu państwa.

-Rozbudowano istniejącą część komendy, dobudowano nowe pomieszczenia biurowo-socjalne, przebudowano łącznik między budynkiem jednostki ratownoiczo-gaśniczej a budynkiem administracyjnym. Na dachu budynku jednostki ratownoiczo-gaśniczej zamontowano instalację fotowoltaiczną – informuje Aleksandra Kapustyńska.

Jak dodaje, wykonana została także elewacja zewnętrzna budynku administracyjnego, infrastruktura techniczna i instalacyjna oraz wymiana pieca w istniejącej kotłowni gazowej.

-Przebudowa nawierzchni placu manewrowego, a także doposażenie nowych pomieszczeń biurowych w niezbędny sprzęt i meble będzie miała miejsce w kolejnym etapie inwestycji, która planowana jest w nadchodzącym roku – dodaje Kapustyńska.

(Red.)

Fot. KP PSP Złotów