ZWRÓĆ UWAGĘ NA BEZDOMNYCH

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Temperatura spadła poniżej „zera”, a przebywanie, czy nocowanie na ławce w takich warunkach może być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć. Przypominamy, aby nie pozostawać obojętnym na los takich osób

Każdego roku gdy temperatura na zewnątrz spada, poniżej zera, odnotowuje się przypadki zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Każdy z nas może pomóc! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Przypominamy, że na terenie Złotowa funkcjonuje  Noclegownia dla Bezdomnych, która zapewnia schronienie, poprzez przyznanie tymczasowego miejsca noclegowego, osobom bezdomnym. Z Noclegowni mogą korzystać w pierwszej kolejności osoby bezdomne z terenu miasta Złotowa, nie posiadające przejściowo innego zakwaterowania, a także osoby bezdomne spoza terenu miasta. Noclegownia mieści się w Złotowie ul. 8 Marca 16.

mł.asp. Damian Pachuc

Zwróć uwagę na bezdomnych – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)