Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty

Na sygnale Najnowsze Piła

GMINA ŁOBŻENICA. Wczoraj na terenie gminy Łobżenica doszło do kolejnego groźnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pilskiego apelują o wzmożoną czujność i rozwagę na drodze.

Motocykl jest pojazdem, który nie posiada pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem zwykle kończy się tragicznie.

-W 2018 roku na terenie powiatu pilskiego doszło do 3 wypadków, w których zginął motocyklista, a dwie osoby zostały ranne. Dodatkowo odnotowano 9 innych zdarzeń drogowych z udziałem osób kierujących tymi pojazdami ? mówi Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in.: nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe omijanie, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i alkohol.

Przypomnijmy. Niedawno na terenie gminy Białośliwie miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek z udziałem młodego motocyklisty, który poniósł śmierć na miejscu.

Policja: Apelujemy o rozwagę ? jazda motocyklem daje wiele przyjemności, ale należy pamiętać, że są to pojazdy bardzo niebezpieczne. Każde zderzenie motocyklisty z przeszkodą, bądź pojazdem może grozić utratą zdrowia, a nawet śmiercią. Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobligowany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale również powinien kierować się zdrowym rozsądkiem.

(WM)

 Źródło: KPP Piła