KOLIZJA ZAKOŃCZONA ZATRZYMANIEM PASAŻERA

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki zatrzymali pasażera pojazdu, który brał udział w kolizji. Okazało się, że 33-letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. W styczniu mundurowi zatrzymali aż 116 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci pilskiej drogówki w sobotnie przedpołudnie zostali zadysponowani do obsługi kolizji drogowej, do której doszło w Ujściu. Kierujący pojazdem marki Kia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w barierę ochronną. Funkcjonariusze sprawdzili w systemach policyjnych zarówno kierowcę, jak i pasażera. Jak się okazało, 33-letni pasażer był poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu szczecineckiego został zatrzymany.

Każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz podległych posterunków zatrzymują osoby poszukiwane. W styczniu policjanci odnotowali takich zatrzymań aż 116. Osoby te nie tylko ukrywają się przed odbyciem kary, ale również są zatrzymywane na polecenie sądu lub prokuratora oraz tak jak w przypadku osób nieletnich – gdy uciekają z ośrodków wychowawczych. Funkcjonariusze realizują zatrzymania nie tylko w Pile, ale również na terenie innych powiatów, a nawet województw.

st. sierż. Wojciech Zeszot