Kolorowy Dzień Dziecka w Trzciance

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
W Trzciance odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka, zorganizowane przez Urząd Miejski Trzcianki i Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance. Przy kompleksie OSiR, na Nowej Plaży i przy Trzcianeckiej Przystani Żeglarskiej czekało na najmłodszych mieszkańców naszej gminy wiele atrakcji.
Ten dzień rozpoczął się rozgrywkami między trzcianeckimi szkółkami piłkarskimi w kategorii wiekowej „Skrzaty”. Akademia Lubuszanina, Lech Poznań Football Academy i Akademia Piłkarska Reissa Trzcianka wspólnie zorganizowali dla najmłodszych zawodników turniej piłki nożnej.
Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia zainaugurował Krzysztof W. Jaworski, burmistrz Trzcianki, zapraszając wszystkich przybyłych do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Komisariat Policji w Trzciance wraz z Komendą Powiatową Policji w Czarnkowie przygotowali pokaz umiejętności psa policyjnego oraz stoisko, gdzie można było poznać sierżanta Pyrka – maskotkę wielkopolskiej policji oraz zobaczyć radiowóz.
Straż Pożarna przygotowała nie lada gratkę, oprócz prezentacji wozu strażackiego ze wszystkimi jego elementami, dzieci miały możliwość założenia stroju strażaka oraz użycia węża strażackiego. Przy namiocie WOPR „Anioły” zaś odbywały się pokazy pierwszej pomocy, można było z bliska zobaczyć sprzęt do ratownictwa wodnego oraz przebiec się w „dmuchanej kuli”. KOMBUD przypominał o właściwej segregacji odpadów oraz demonstrował samochód do wywozu odpadów. Każdy maluch mógł zasiąść na miejscu kierowcy lub zobaczyć jak działają mechanizmy opróżniania pojemników, a Nadleśnictwo Trzcianka zachęcało do leśnych gier edukacyjnych. Na tych, którzy chcieli aktywnie spędzić ten czas czekał tor przeszkód przygotowany
przez UKS Gwiazda. W międzyczasie każdy kto miał ochotę mógł skorzystać z wodnych atrakcji: przepłynąć się motorówką, kajakiem czy żaglówką.
Współorganizator całej imprezy, czyli BPiCK zapewniła szereg atrakcji, m.in. animacje, pokaz baniek mydlanych oraz bardzo ciekawy koncert „W pracowni Ambrożego Kleksa”, który bawił nie tylko śpiewem, ale i przygotował wiele zabaw i konkurencji. Młodzieżowy Dom Kultury przygotował pokazy balonów na ciepłe powietrze, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków. Każdy mógł znaleźć coś
dla siebie. Zamki dmuchane przeżywały oblężenie, a Pikachu i Świnka Peppa nie mogły wnet odpędzić się od małych fanów, którzy chcieli mieć zdjęcie ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Dobrej zabawy nie było końca. Na Nowej Plaży odbył się Dzień Baniek Mydlanych oraz Festiwal Kolorów, a wieczorem w Hali Widowiskowo- Sportowej Ambroży Kleks zabrał wszystkie dzieci do magicznej
krainy swojego warsztatu.
Mamy nadzieję, że najmłodsi obywatele naszej gminy świetnie się bawili podczas Kolorowego Dnia Dziecka, a dorośli choć na chwilę mogli przenieść się znów przenieść się do czasów dzieciństwa.
Natalia Bakinowska
Urząd Miejski Trzcianki

Referat Promocji, Kultury i Sportu.