Komendanta krzyskiego komisariatu odszedł na emeryturę

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek wraz ze swoim I Zastępcą podinsp. Mikołajem Szydzikiem pożegnał Komendanta krzyskiego komisariatu podkom. Wojciecha Michałkiewicza, który odszedł na emeryturę. Nowym szefem policjantów z Krzyża Wlkp. został st. asp. Leszek Krzyśko.

Podkom. Wojciech Michałkiewicz wstąpił w szeregi mundurowych w lipcu 2003 roku. Swoją służbę rozpoczął w Wydziale Prewencji czarnkowskiej komendy, a następnie kontynuował ją w Wydziale Ruchu Drogowego oraz w Zespole Prezydialnym Kadr i Szkolenia. Od 2005 roku zajmował się prewencją kryminalną i problematyką nieletnich. W roku 2008 był rzecznikiem prasowym komendanta, a od 2010 roku pełnił służbę na stanowisku specjalisty Zespołu Ochrony Informacji Niejawnych. W 2017 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp.

Wczoraj podkom. Wojciech Michałkiewicz postanowił pożegnać się z mundurem. Uczestniczący w pożegnaniu Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie, insp. Piotr Ryżek nie szczędził słów uznania za dotychczasową współpracę, dziękując za trud i rzetelną pracę na rzecz mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Życzył dużo zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym nowym etapie życia bez munduru. Do podziękowań przyłączył się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie podinsp. Mikołaj Szydzik oraz przedstawiciele kadry kierowniczej czarnkowskiej jednostki.

Z dniem 25 lutego br. Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek powierzył obowiązki na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji Krzyżu Wlkp. st. asp. Leszkowi Krzyśko. Szef czarnkowskich funkcjonariuszy złożył serdeczne gratulacje i wyraził przekonanie, żnowy komendant zadba o wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Krzyż Wlkp.

St. asp. Leszek Krzyśko służbę w Policji rozpoczął w grudniu 2006 roku i od samego początku związany był z krzyskim komisariatem. Na początku pracował w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, a potem w Ogniwie Kryminalnym, gdzie w roku 2019 został jego kierownikiem.

Podczas wczorajszej uroczystości insp. Piotr Ryżek powierzył obowiązki na stanowisku kierownika Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. asp. Przemysławowi Kowalskiemu, który do tej pory pełnił służbę w Komisariacie Policji w Wieleniu jako detektyw Zespołu Kryminalnego.

Serdecznie gratulujemy awansowanym, a ustępującemu komendantowi życzymy powodzenia w realizacji dalszych zamierzeń i planów.

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra