Koncentracja i obserwacja to podstawa – akcja drogówki

Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Policjanci z wałeckiej drogówki rozpoczęli działania informacyjuno-edukacyjne pod nazwą ?Na drodze-patrz i słuchaj?. Akcja skierowana jest do pieszych i kierowców. 
Dzisiaj od rana policjanci z drogówki rozpoczęli działania informacyjno – edukacyjne pod nazwą?Na drodze- patrz i słuchaj?. Akcja potrwa aż do września, a jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania prowadzone były na Pl. Wolności w Wałczu.
-Policjanci zatrzymanym do kontroli drogowej kierowcom oraz pieszym przypominali o tym, jak ważna jest obserwacja i koncentracja uwagi podczas jazdy, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy. Rozkojarzony kierowca lub też pieszy, codziennymi obowiązkami, słuchaniem głośno muzyki w aucie czy poprzez słuchawki założone na uszy, rozmową przez telefon komórkowy powoduje podjęcie często niewłaściwej, późnej reakcji, a co za tym idzie stworzenia zagrożenia na drodze. Wśród kontrolowanych kierowców był m.in. młody meżczyzna,  który przyznał policjantom, że w ogóle ich nie zauważył, kiedy wysłali mu sygnał do zatrzymania się. Swoje zachowanie tłumaczył nieprzespaną nocą – mówi asp. Beata Budzyń z wąłeckiej Policji.
-Opóźniony refleks i nieodpowiednie zachowania uczestników ruchu drogowego mogą mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje-przekonywali mł. asp. Sebastian Woźniak i st. sierż. Patryk Ciszewski.
Dzisiaj z uwagi na prowadzone działania kierowcy otrzymywali od policjantów ulotki z prowadzonej akcji oraz  zapachy do aut. Piesi natomiast oprócz ulotek wyposażani byli w samozaciskowe opaski odblaskowe. Odblaski ufundowała Miejska i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.
asp. Beata Budzyń