Konsekracja ołtarza w św. Mikołaju

Najnowsze Piła Wydarzenia
UJŚCIE. Niedziela Chrztu Pańskiego (9 stycznia) była dla Parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu dniem bardzo uroczystym. Po zakończeniu kilkuletnich prac remontowych w prezbiterium poświęcono nowy ołtarz stały.
Za zgodą Prymasa Polski konsekracji dokonał, pochodzący z parafii w Ujściu, bp Zygmunt Robaszkiewicz MSF, ordynariusz diecezji Morombe na Madagaskarze.
-Ołtarz będący centrum Eucharystii, jest miejscem, które wprost nawiązuje do Ofiary Jezusa na Krzyżu. Każda Eucharystia uczy nas miłości. Niech każdy z nas, który uczestniczy w tej uroczystości, weźmie sobie to do serca, abyśmy byli solidarni z drugimi, abyśmy innym słowem i przykładem tę miłość okazywali – mówił.
Eucharystię wspólnie z bp. Zygmuntem Robaszkiewiczem i ks. kan. Robertem Różańskim celebrował ks. Artur Wojczyński, najmłodszy kapłan pochodzący z Ujścia. Dziękując wszystkim obecnym za wspólną modlitwę bp Robaszkiewicz dziękował również za gościnę i możliwość konsekracji ołtarza w kościele, w którym został ochrzczony, bierzmowany i sprawował swoją mszę prymicyjną.
(Archidiecezja Gnieźnieńska)
Fot. M. Fifer