KONTROLE AUTOKARÓW WIOZĄCYCH DZIECI NA WYCIECZKI

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Ładna pogoda i zbliżający się okres kończący naukę w szkołach i przedszkolach to czas wycieczek. Dlatego w ostatnich dniach policjanci niemalże codziennie kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież na upragniony wypoczynek.

W czasie takiej kontroli funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Na szczęście do tej pory wszystkie kontrolowane autobusy były sprawne, a ich kierowcy trzeźwi i posiadali wszystkie niezbędne dokumenty. Tym samym rodzice i opiekunowie mieli pewność, że dzieci będą bezpiecznie podróżować. Przy okazji kontroli autokarów mundurowi znajdują także czas dla najmłodszy, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Policjanci przypominają, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autobusu, wiozącego dzieci na wycieczkę. Można to zrobić osobiście w jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 112 lub też pisemnie, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków