Motocyklem w Polskę – wielkopolscy terytorialsi wyruszyli na 3. Motocyklowy Rajd Weteranów

Najnowsze Wydarzenia

Trzynastu żołnierzy na jednośladach, wystartowało w trasę, by oddać hołd żołnierzom poległym na misjach zagranicznych. Z kawalkadą składającą się z mundurowych 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, spotkał się dowódca 12 WBOT – płk Zbigniew TARGOŃSKI.

To już trzecia edycja Rajdu Motocyklowego Weteranów. Akcja ma charakter ogólnopolski.Uczestnicy, do 30. czerwca będą odwiedzać groby żołnierzy poległych na misjach poza granicami kraju, by oddać im hołd.Inauguracja rajdu miała miejsce 29. maja, ponieważ wtedy przypada Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Miłośnicy motocykli z 12 WBOT udadzą się do Grabowa, Iwanowic, Dobrosołowa oraz Gniezna, by zapalić symboliczny znicz na grobach poległych weteranów. Wcześniejjużodwiedzili kilka grobów poległych żołnierzy, które znajdują się w ich stałym rejonie odpowiedzialności.Poznański rajd zakończy się w piątek.

Motocyklowy Rajd Weterana ma na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci,  żołnierzy, którzy zapłacili najwyższą cenę podczas służby na misjach wojskowych. To również okazanie wsparcia ich rodzinom, które nagle straciły ukochane osoby. Musimy pielęgnować pamięć po poległych. To nasz obowiązek- mówi st. chor. sztab. Grzegorz GATKOWSKI-  koordynator rajdu 12 WBOT.

Rajd Motocyklowy Weteranów ma charakter ogólnopolski. Pilotażowa, pierwsza edycja odbyła się dwa lata temu z inicjatywy Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie. W tym roku do udziału w rajdzie zgłosili się żołnierze, weterani, pracownicy Resortu Obrony Narodowej ze wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych a także przedstawiciele innych formacji mundurowych.

 por. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA

foto: 12 WBOT

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej