Kryminalni przejęli 6 kilogramów narkotyków o wartości 180 tysięcy

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA.  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli 6 kg narkotyków w postaci amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali też 24-latka, właściciela nielegalnego towaru. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę 180 tys. złotych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na początku września.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych śledczy zabezpieczyli substancje psychotropowe. Łącznie przejęli 6 kg narkotyków w postaci amfetaminy oraz znaczną kwotę pieniędzy. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę 180 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz udziału w obrocie narkotykami ? informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego 24-letniego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła