KRYMINALNI ZABEZPIECZYLI BLISKO 5 KILOGRAMÓW AMFETAMINY

Biznes Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze pionu kryminalnego w ostatnim czasie zatrzymali 3 osoby, które posiadały łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden z nich odpowie także za dwie kradzieże z włamaniem, podczas których utracone zostało mienie o wartości 100 tysięcy złotych złotych.

Pierwsza z realizacji, którą przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego miała miejsce 27 października bieżącego roku. Tego dnia policjanci otrzymali informację o włamaniu, do jakiego doszło w jednym z pilskich gabinetów weterynaryjnych. Sprawca przywłaszczył gotówkę w kwocie 60 tysięcy złotych. Prowadzone czynności pozwoliły policjantom wytypować sprawcę. Jak się okazało, ten sam mężczyzna był podejrzewany przez kryminalnych o posiadanie narkotyków.

Podczas zatrzymania na terenie pilskich ogrodów działkowych policjanci ujawnili przy 39-latku ponad 8 gramów amfetaminy. Kryminalni w trakcie przeszukania altany odnaleźli sejf, w którym sprawca przechowywał nie tylko kolejne 2 kilogramy amfetaminy, ale również gotówkę w kwocie ponad 13 tysięcy złotych.

39-letni pilanin został zatrzymany. Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyzna był sprawcą jeszcze jednej kradzieży z włamaniem, podczas której utracona została biżuteria i wartościowe przedmioty o łącznej wartości 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Wszystkie trzy przestępstwa popełnił w ramach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku listopada funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przeprowadzili kolejną realizację. Zebrane wcześniej informacje wskazywały, że 41-letni mężczyzna może posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. 3 listopada policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się podejrzany mężczyzna oraz pasażerka. Podczas kontroli 41-latek przyznał policjantom, że zażywał wcześniej amfetaminę. Funkcjonariusze mając istotne podejrzenia przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny oraz kobiety. Jak się okazało pasażerka przechowywała w domu ponad 36 gramów amfetaminy, natomiast mężczyzna w mieszkaniu posiadał blisko 3 kilogramy tego samego narkotyku.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali zatrzymani. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił przedstawić kobiecie zarzuty posiadania narkotyków oraz ich odpłatnego udzielania innym osobom, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich odpłatne udzielanie, które także jest zagrożone karą 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania wobec 41-latka.

st. sierż. Wojciech Zeszot

https://pila.policja.gov.pl/w19/aktualnosci/238873,Kryminalni-zabezpieczyli-blisko-5-kilogramow-amfetaminy.html