Kryminalni zabezpieczyli ćwierć miliona z handlu narkotykami. Pięć osób usłyszało zarzut prania pieniędzy

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni zabezpieczyli majątek o wartości ponad ćwierć miliona złotych. Pieniądze pochodzą z handlu narkotykami. 24-letni pilanin, który przebywał w areszcie za posiadanie 6 kg amfetaminy, wcześniej inwestował zarobioną nielegalnie gotówkę w nieruchomościach i pojazdach, kupując je na inne osoby. 5 osób usłyszało zarzuty prania “brudnych” pieniędzy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

W tym roku pilscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły podejrzanego o posiadanie amfetaminy.

-Śledczy podczas zatrzymania zabezpieczyli ponad 6 kg substancji psychotropowych. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru została oszacowana na kwotę ponad 120 tys. złotych. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – przypomina podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Kiedy zatrzymany trafił do aresztu, policjanci z pilskiej komendy nadal pracowali przy sprawie. Wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami.

-Funkcjonariusze zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyzna chcąc ukryć zebrany majątek, kupował pojazdy oraz nieruchomości na inne osoby. One również zostały zatrzymane. Mają od 22 do 53 lat. Prokurator zastosował wobec nich środki wolnościowe – dodaje Kowalska.

24-letni mężczyzna oraz pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty prania pieniędzy. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

 (Red.)
 Fot. KPP Piła