Kryminalny po służbie zatrzymał sklepowych złodziei

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjant Wydziału Kryminalnego wałeckiej jednostki był po służbie. Gdy  znalazł się w pobliżu jednego z marketów zauważył mężczyzn, których znał z prowadzonych spraw dotyczących kradzieży sklepowych. Wezwał więc i już po chwili złodzieje byli w rękach mundurowych.

Kilka dni temu do policyjnego aresztu trafili  dwaj sklepowi złodzieje.

Policjant Wydziału Kryminalnego, będąc po służbie, a mając wiedzę o prowadzonych w jednostce postępowaniach, dotyczących kradzieży w marketach znanej sieci, rozpoznał w mężczyznach sprawców tych czynów ? mówi asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu. – Funkcjonariusz powiadomił o tym fakcie dyżurnego jednostki, który wysłał na miejsce policyjny patrol. Po chwili obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że to mieszkańcy Piły w wieku 35 i 27 lat. W ciągu dwóch dni okradali dwa wałeckie markety na kwotę 1264 zł.

Sprawcy przywłaszczyli głównie artykuły przemysłowe i spożywcze. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Mężczyźni byli już wcześniej karani. Za popełniony czyn grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 (Red.)