Kryształowy Łukasz Kruk

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. POZNAŃ. Na początku marca w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której wielkopolskim policjantkom i policjantom wręczone zostały ?Kryształowe Gwiazdy?. Jest to wyróżnienie m.in. dla funkcjonariuszy, którzy ratując ludzkie życie wykazali się szczególną determinacja i odwagą.

Na uroczystość wręczenia ?Kryształowych Gwiazd? ze Szkoły Policji w Pile zaproszeni zostali: Komendant insp. Beata Różniak-Krzeszewska, Przewodniczący NSZZ Policjantów podkom. Przemysław Zublewicz oraz laureat nagrody – asp. Łukasz Kruk – funkcjonariusz Sekcji Ochrony Informacji Niejawnych.

Asp. Łukasz Kruk wraz z innymi funkcjonariuszami, w dniu 2 grudnia 2017 r. w Pile, w godzinach wieczornych udał się na interwencję. Na moście, po zewnętrznej stronie barierki zauważono mężczyznę, który krzyczał, aby policjanci nie podchodzili do niego, ponieważ skoczy wówczas do wody. Policjanci widząc silnie wzburzonego mężczyznę podjęli próbę negocjacji. W pewnym momencie, podczas rozmowy z desperatem, funkcjonariusze wykorzystali chwilę nieuwagi mężczyzny, chwycili go za ubranie i przenieśli w bezpieczne miejsce. Mężczyzna został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego.

Podczas gali wyróżniono w sumie 61 funkcjonariuszy polskiej Policji. ?Kryształowe Gwiazdy? wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Piotr Mąka wraz z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, podinsp. Andrzejem Szarym. Wyróżnionym wręczono także listy gratulacyjne od Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionemu i życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Sebastian Wegner