NIETRZEŹWY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM UCIEKAŁ PRZED PATROLEM POLICJI

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali w bezpośrednim pościgu 36 letniego kierującego, który prowadził pojazd osobowy będąc w stanienie nietrzeźwości. Ponadto wsiadł za kierownicę mimo orzeczonego przez Sąd dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Postanowieniem Sądu trafił on do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawca tych czynów może spodziewać się teraz surowszej kary.

W dniu 1 maja br przed godziną 06.00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że drogą od strony miejscowości Jastrowie najprawdopodobniej jedzie nietrzeźwy kierujący. Wiadomym było, że kierowca porusza się pojazdem osobowym marki Audi A3. W Wałczu policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zauważyli wskazany pojazd, który poruszał się nierównym torem jazdy.

Funkcjonariusze wysłali kierującemu sygnały do zatrzymania się, które kierujący zlekceważył i kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Pomimo tego kierujący jechał dalej, uciekając w kierunku miejscowości Lubno, gdzie po chwili został zatrzymany. Kierującym okazał się 36 letni mieszkaniec województwa pomorskiego.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. 36 latek odpowie także za złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczonego przez Sąd oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. 36 latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo za które groziła kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz z uwagi na działanie w recydywie kara pozbawienia wolności będzie wyższa o połowę. Wobec 36 letniego kierującego sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu postanowił zastosować środek zapbiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W stosunku  do kierującego policjanci zabezpieczyli mienie wysokości 4 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. W dniu 3 maja policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Nie pozwól by kierowca po alkoholu prowadził pojazd. Pijany kierowca wiezie śmierć.

KPP Wałcz