KS Piła odkrywa karty. Znamy skład drużyny

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
Wiosną awansował do drugiej ligi, ale nie po to, żeby tam statystować. Klub Siatkarski Piła ma ambitne cele i w nowym sezonie zamierza pokazać się z jak najlepszej strony. Przygotowania do drugoligowego debiutu już ruszyły. Zespół szlifuje formę od początku sierpnia.
Odpuszczać nie można, bo rywalizacja na tym poziomie to nie przelewki, a siatkarskie tradycje w Pile zobowiązują. Wiedzą o tym Michał i Przemysław Lachowie, prezesi KS Piła, którzy skonstruowali silny, ambitny skład, gotowy do walki o wysokie cele.
Osoby z sentymentem wspominające nie tak odległe czasy, w których PTPS Piła grał w ekstraklasie, z pewnością ucieszą się z powrotu Emilii Szubert do czynnego uprawiania siatkówki.
Doświadczona rozgrywająca niedawno urodziła dziecko, a teraz zamierza powalczyć z pilską ekipą o jak najwyższe miejsce w rozgrywkach, które wystartują jesienią. Oto jak przedstawia się skład zespołu, który ponownie będzie trenował Damian Zemło:
– rozgrywające: Katarzyna Góźdź, Emilia Szubert,
– atakujące: Urszula Bogacz, Malwina Stachowiak,
– środkowe: Hanna Walkowiak, Joanna Szmelter, Wiktoria Pisarska,
– przyjmujące: Julia Rajewska, Julia Baranowska, Hanna Łukasiewicz, Oliwia Urban,
– libero: Daria Hyży, Magdalena Piekarz.
Zgodnie z harmonogramem, rozgrywki drugiej ligi zaczną się 1 października. Tego dnia pilanki wyjadą do Kalisza na mecz z rezerwami Energi MKS. Pierwszy mecz u siebie pilski zespół rozegra tydzień później, rywalem będzie zespół z Kościana. W naszej grupie zagrają również drużyny z Szamotuł, Poznania, Aleksandrowa Łódzkiego, Łodzi, Wrocławia i Jankowa Przygodzkiego.
Koniec rundy zasadniczej przypada na 25 marca przyszłego roku. To będzie trudny sezon, ale KS Piła przystąpi do niego z optymizmem. I z liczną grupą kibiców, którzy niecierpliwie czekają na inaugurację.
Wojtek Dróżdż