Potrącenie na pasach i 2,5 tysiąca mandatu

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wczoraj w Wałczu, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została piesza korzystająca z wózka inwalidzkiego. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Młody kierowca zdarzenie drogowe przypłacił dużym przeżyciem i grzywną wysokości 2, 5 tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych na ulicy Andersa w Wałczu.

-Kierowca pojazdu osobowego marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił poruszającą się po wyznaczonym przejściu dla pieszych 56-latkę na wózku inwalidzkim. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Młody niespełna 30-letni kierujący bardzo przeżył zdarzenie. Tłumaczył się policjantom, że nie zauważył pieszej, gdyż oślepiło go słońce – relacjonuje asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

Mężczyzna ukarany został grzywną wysokości 2, 5 tys. złotych.

Policjanci przypominają!

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.

(Red.)