KWP – WOJEWÓDZKI FINAŁ TURNIEJU SŁUŻBY DYŻURNEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH POLICJI

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Od maja do września tego roku we wszystkich Komendach Miejskich i Powiatowych Policji województwa wielkopolskiego odbyły się eliminacje do Turnieju I stopnia w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, w których udział wzięło 341 funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę na stanowisku Kierowania. 4 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nastąpił finał na etapie wojewódzkim oraz wręczenie nagród laureatom.

Służba dyżurna pełniona jest całodobowo, 7 dni w tygodniu. Codziennie rano, każdy dyżurny zdaje relacje z najważniejszych wydarzeń komendantowi danej jednostki. Pod nieobecność komendantów dyżurni kierują pracą jednostek, w związku z czym ciąży na nich ogromna odpowiedzialność.  Sytuacje, z którymi spotykają się w swojej pracy są nieprzewidywalne i dynamiczne, dyżurni muszą więc posiadać umiejętność podejmowania decyzji w bardzo krótkim czasie.

Do Finału Turnieju I stopnia Służby Dyżurnej województwa wielkopolskiego, który odbył się w dniu 4 października 2023 r. w KWP w Poznaniu zakwalifikowało się 31 policjantów. Test wiedzy składający się z 50 pytań oraz symulacja zdarzeń na Stanowisku Kierowania to konkurencje, z którymi musieli zmagać się uczestnicy. Do ścisłego finału, po teście wiedzy, zakwalifikowało się 5 funkcjonariuszy.

Duża wiedza, doświadczenie oraz profesjonalizm podczas symulacji zdarzeń na Stanowisku Kierowania, pozwoliły wyłonić zwycięzcę Turnieju, którym okazała się Dyżurna z KPP Koło nadkom. Beata Górniak. Będzie ona reprezentować wielkopolską policję w III Ogólnopolskim Finale Turnieju Służby Dyżurnej Policji w Katowicach, który odbędzie się pomiędzy 22 a 24 listopada 2023r.

Kolejne miejsce zajęli podkom. Iwona Górna – Zastępca Dyżurnego z KPP w Słupcy, natomiast na 3 miejscu uplasował się asp. Adam Gawron – Zastępca Dyżurnego z KPP w Nowym Tomyślu. Czwarte miejsce zajął st. asp. Roman Kotulla  – Dyżurny z KPP Złotów a miejscu 5 uplasował się asp. Dawid Janicki – Zastępca Dyżurnego z KPP w Śremie.

Zwycięzcy odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomira Piekuta okolicznościowe dyplomy i nagrody pieniężne, ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąkę, oraz puchary i promesy, które wręczył Przewodniczący NSZZP woj. wlkp. mł. insp. Andrzej Szary.

nadkom. Przemysław Mocek/MM