Laptopy trafiły do najmłodszych

Edukacja Najnowsze Polityka Wydarzenia Złotów

W Urzędzie Gminy Zakrzewo odbyło się przekazanie komputerów przenośnych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Wójt Marek Buława zaprosił rodziców i najmłodszych do urzędu, by w towarzystwie Posłów na Sejm RP Marty Kubiak i Marcina Porzucka oraz przewodniczącego Rady Gminy Zakrzewo Krzysztofa Doroszuka oficjalnie oddać komputery w ręce beneficjentów.

Parlamentarzyści zwrócili szczególną uwagę na fakt, że okres pandemii pokazał, iż nie wszyscy mogli korzystać ze zdalnej formy nauczania, bo w niektórych rodzinach występowały braki sprzętowe. Dzięki programowi grantowemu zostały one uzupełnione.

Na podstawie umowy zawartej z Centrum Projektów Polska Cyfrowa Gmina Zakrzewo otrzymała grant w wysokości 460 480,00 zł na zakup sprzętu komputerowego w ramach działania pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, których przodkowie w linii prostej (np. dziadek lub pradziadek) zatrudnieni byli w PGR-ach.

Docelowo do wszystkich odbiorców przekazanych zostanie 113 nowoczesnych urządzeń z zainstalowanym systemem operacyjnym i oprogramowaniem biurowym, co umożliwi sprawną naukę. Co najważniejsze komputery te od momentu przekazania stały się własnością obdarowanych dzieci, dzięki czemu możliwy będzie rozwój ich kompetencji i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Jak widać było po uśmiechach i radości najmłodszych sprzęt bez wątpienia przyda się w codziennym życiu, zarówno do nauki, jak i zabawy.

facebook.com/gminaZakrzewo