Lekkoatleci GWDY na mitingu w Toruniu

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA/TORUŃ.  Siedmioosobowa grupa lekkoatletów PLKS Gwda Piła, wystartowała w pierwszej tegorocznej imprezie mistrzowskiej tj. Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18, które odbyły się w reprezentacyjnej polskiej hali lekkoatletycznej w Toruniu.

Troje lekkoatletów ?Gwdy? wywalczyło miejsca w czołówce tej imprezy. Bardzo dobry występ zanotowało dwoje chodziarzy. Hanna Krajewska w chodzie na 3000 m jun. młodszych U18 zajęła szóste miejsce wynikiem 17:23,50 poprawiła przy tym rekord życiowy. Taką samą szóstą lokatę w chodzie na 5000 m juniorów U20 wywalczył Piotr Konek, który uzyskał rezultat 26:04,28.

Dziewiąte miejsce w skoku wzwyż U18 zajął Marcin Król pokonując poprzeczkę na wysokości 184 cm. Szkoda, że zawodnik ten minimalnie strącił poprzeczkę na wysokości 188 cm, która to dawała medal w tej konkurencji. Szansa była chociażby dlatego, że  kilkanaście dni temu na mitingu w Toruniu uzyskał on rezultat 190 cm.

Pozostali zawodnicy ?Gwdy? uzyskali następujące rezultaty: Mikołaj Szarejko ? 300 m U18- 38,55, Mikołaj Czechowicz ? 2000 m U18 ? 6:14,68, Paweł Konek ? 400 m U20 ? 54,93, Jacek Włodarczak ? skok w dal U20 – 6,24.

Lekkoatleci Gwdy start halowy, z uwagi na brak możliwości przygotowania na  specjalistycznej hali tartanowej, potraktowali   jako ?przerywnik? w okresie przygotowawczym do sezonu 2020. Niebawem, bo już 29 lutego, odbędzie się pierwszy start przełajowy w Stargardzie, będą to Przełajowe Mistrzostwa Polski LZS.