Lipka – Święto Wsi Krajeńskiej

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Brawo, brawo! Tłumy gości zjawiły się w sobotnie popołudnie w Lipce, w powiecie złotowskim, z okazji XXII Święta Wsi Krajeńskiej. Gośćmi honorowymi imprezy byli senator Adam Szejnfeld oraz radny wojewódzki Henryk Szopiński.

Brawo, brawo, gratuluję. Święto Wsi Krajeńskiej to nie tylko pamięć o historii tych ziem i kultywowanie lokalnych tradycji, ale też świetna promocja Lipki oraz Ziemi Złotowskiej. Ja dzisiaj spotkałem tu już ludzi z Kalisza, Ostrzeszowa, Poznania, czy z Kołobrzegu. Widać zatem, że impreza przyciąga tłumy zainteresowanych nie tylko z Ziemi Złotowskiej. I o to chodzi. Gratuluję – mówił senator Adam Szejnfeld, który po części oficjalnej rozmawiał z uczestnikami festynu, w tym z paniami i panami działaczami Kół Gospodyń Wiejskich oraz Grup Lokalnego Działania.
Gospodarzami uroczystości byli wójt Gminy Lipka, Przemysław Kurdzieko, przewodniczący Rady Gminy Lipka, Piotr Wandas oraz Marek Romaniec, dyrektor LGD Krajna Złotowska. Wśród gości byli także m.in. wicestarosta złotowska, Małgorzata Samieć oraz polski bokser Damian Wrzesiński.
Sobotnie Święto Wsi Krajeńskiej w Lipce było bogate w wydarzenia kulturalne, artystyczne, rekreacyjne, sportowe, no i oczywiście gastronomiczne. Stoiska regionalnych potraw dumnie i smacznie prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych sołectw Lipki. Wśród atrakcji były także skoki spadochronowe z lądowaniem na terenie festynu oraz zmagania zawodników II Krajeńskiego Turnieju Klisteniki.
Nie zabrakło również działań charytatywnych, tym razem dla chorej Nadii, którą zorganizowała i realizowała „Ekipa Wrzosa”, czyli Damiana Wrzesińskiego, słynnego polskiego boksera, który właśnie tutaj ma swoje korzenie. Wspomagała go w zbiórce grupa wolontariuszek i wolontariuszy na czele z małżonką pana Damiana.
Miłymi przerywnikami były występy muzyczne, a także przyjemna dla ucha okazja do wysłuchania koncertów zespołów muzycznych, m.in. „Lili”, „Nadmiar” z koncertem finałowym gwiazdy wieczoru, Andrzeja Piasecznego.

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile