Wypadkowe dni na drogach powiatu pilskiego

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Znoszenie obostrzeń związanych z koronawirusem wpłynęło na zwiększenie ruchu na naszych drogach. Niestety zwiększyła się też liczba wypadków drogowych. W ciągu pierwszych dni czerwca doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń na drogach powiatu pilskiego.

-W poniedziałek 1-go czerwca w okolicy miejscowości Zawada (gm. Szydłowo) samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby zjechał z drogi powiatowej i przewrócił się na poboczu. Kobieta z dzieckiem o własnych siłach opuścili pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zajęli się uczestnikami wypadku i odłączyli baterię akumulatora – informuje st. kpt. Paweł Kamiński z KP PSP w Pile.

-Niecałe dwie godziny później, na drodze krajowej nr 10, na odcinku między Piłą a Starą Łubianką doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Również w tym wypadku wszyscy podróżujący sami opuścili swoje auta, jednak dwie osoby wymagały udzielenia pomocy medycznej. Na czas działań ratowniczych ruch został całkowicie zatrzymany – kontynuuje Kamiński.

Do kolejnego wypadku drogowego doszło dzisiaj rano na DK 11, na wysokości miejscowości Chrustowo.

-W wyniku zderzenia busa z ciągnikiem siodłowym poszkodowana została jedna osoba. W działaniach ratowniczych udział wzięli m.in. strażacy z powiatów chodzieskiego i pilskiego – dodaje oficer prasowy KP PSP w Pile.

 

(Red.)
Fot.: JRG PSP nr 1 w Pile, OSP Szydłowo