MAJĄC ZE SOBĄ ŁUP POCHODZĄCY Z KRADZIEŻY PIŁ ALKOHOL NA ŁAWCE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas legitymowania zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który okazał się sprawcą kradzieży elektronarzędzi o wartości 4000 złotych. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęło zawiadomienie o kradzieży, do której doszło podczas minionego weekendu. Z terenu jednego z zakładów na terenie Piły zostały skradzione dwie młotowiertarki o wartości 4 tysięcy złotych.

We wtorek, 26 lipca funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas służby zauważyli siedzącego na ławce mężczyznę, który pił alkohol. W związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia podeszli i rozpoczęli legitymowanie mężczyzny. W trakcie czynności zauważyli, że za ławką znajdowały się elektronarzędzia. 52-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć do kogo należą przedmioty i skąd pochodzą. Policjanci, mając podejrzenie, że mogą one pochodzić z kradzieży skonsultowali się z oficerem dyżurnym oraz funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, którzy potwierdzili, że są to skradzione kilka dni wcześniej przedmioty.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży i został zatrzymany. Okazało się, że był wcześniej pracownikiem tego zakładu i wiedział o wartościowych narzędziach, które są tam przechowywane. Mężczyzna chciał spieniężyć mienie w lokalnych lombardach, jednak obsługa za każdym razem odmawiała przyjęcia przedmiotów ponieważ nie potrafił on określić skąd pochodzą. Utracone narzędzia zostały w całości odzyskane i zabezpieczone. Sprawca odpowie za dokonanie kradzieży, za którą przepisy Kodeksu Karnego przewidują karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła