Z Pyrkiem i Mrówką u pierwszaków -WIDEO

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Wczoraj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w ramach  programu profilaktycznego ?Bezpiecznie – to wiedzieć i znać?, spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3. Ich działania  wspierał sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej policji, a także jego pluszowy kolega “Mrówka”, maskotka jednej z lokalnych firm.

Policjanci tłumaczyli dzieciom, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Była też okazja do praktycznego sprawdzenia wiedzy pierwszoklasistów z zakresu zasad obowiązujących pieszego poruszającego się po drodze.  Ponieważ istotnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze jest korzystanie z elementów odblaskowych, dlatego 70 dzieci  otrzymało z rąk mundurowych i maskotek odblaskowe zawieszki. Uczniowie chętnie przypięli   je do swoich szkolnych plecaków, mając świadomość, że dzięki temu będą lepiej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni na drodze – mówi mł.asp. Maciej Forecki ze złotowskiej policji.

Złotowscy policjanci ds. profilaktyki asp. sztab. Alicja Fidler i sierż. sztab. Damian Pachuc przypomnieli  również dzieciom bardzo istotne przepisy i zasady dotyczące bezpiecznej jazdy rowerem, konieczności korzystania z fotelików i podkładek podczas jazdy samochodem oraz  zapinania pasów bezpieczeństwa.

WM)
 Fot. KPP Złotów