Mammobus zaparkuje przed Kauflandem

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Kaufland wraz z partnerem – LUX MED – zapraszają mieszkanki województwa wielkopolskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym.

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu. W styczniu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa wielkopolskiego, między innymi w Jarocinie, Koninie i Pile. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Jarocin, Konin, Oborniki i Piła – to miasta, w których już w styczniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 666 24 44 (LUX MED). Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

Profilaktyka mimo epidemii 

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych.

Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę – tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.

W 2020 r. ponad 44 tysiące Polek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych zorganizowanych przez Kaufland i partnerów strategicznych: LUX MED oraz Geneva Trust. W tym roku sieć handlowa ponownie zachęca do odwiedzenia mammobusów, które pojawiają się na wybranych parkingach sklepów Kaufland. Od marca do grudnia mobilne punkty do badań zaparkowały w ponad 1000 lokalizacjach w kraju, a w styczniu pojawią się w kolejnych blisko stu trzydziestu punktach.

WYBRANE LOKALIZACJE:

  • Jarocin – 11.01, parking Kaufland przy ul. Kościuszki 16 a – LUX MED
  • Konin – 10.01, parking Kaufland przy ul. Spółdzielców 4 – LUX MED
  • Oborniki – 24.01, parking Kaufland przy ul. Młyńskiej 7 – LUX MED
  • Piła – 21.01, parking Kaufland przy al. Powstańców Wielkopolskich 102 – LUX MED

Biuro Prasowe Kaufland Polska