Zaczął od awantury domowej, skończył za kratkami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 21-letniego pilanina, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa, miał przy sobie narkotyki oraz ukrywał się przed organami ścigania z Piły i Chodzieży. Mężczyzna trafił do aresztu.

27 grudnia, tuż przed północą, policjanci otrzymali zgłoszenie o odgłosach awantury dobiegających z mieszkania w centrum Piły. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali kłócącą się parę.

-Podczas legitymowania mężczyzna próbował podać fałszywe dane policjantom, ale po krótkiej chwili mundurowi potwierdzili jego prawdziwą tożsamość. Okazało się, że jest to 21-letni mieszkaniec Piły, który był poszukiwany do odbycia kary 484 dni pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa kradzieży oraz oszustwa. Ponadto policjanci ujawnili należące do niego narkotyki w postaci marihuany oraz 62 sztuk tabletek ecstasy – relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile.

21-latek został zatrzymany. Oprócz zasądzonych wcześniej kar pozbawienia wolności ukrywał się również przed organami ścigania.

-Prokurator Rejonowy w Pile sformułował wobec mężczyzny zarzuty związane z udzielaniem narkotyków i ich posiadaniem w przeszłości oraz w dniu interwencji. Ponadto, w ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży, mężczyzna podejrzany jest także o wpływanie groźbą na świadka postępowania oraz dokonanie wymuszenia rozbójniczego w listopadzie bieżącego roku – informuje Zeszot.

Jak dodaje, decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży mężczyzna spędzi trzy miesiące w areszcie, a dopiero po tym czasie będzie odbywać zaległą karę pozbawienia wolności. A grozi mu dodatkowa kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet 10 lat.

(Red.)
Fot. KPP Piła