Markowi potrzebne są „nogi”

Interwencje Najnowsze Wydarzenia

Pan Marek (66 l.) to mieszkaniec gminy Szydłowo. W związku z poważną chorobą stracił obie nogi, teraz potrzebuje pomocy w remoncie auta, które jest dla niego niezbędne w życiu codziennym. Na portalu pomagam.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy na pomoc dla pana Marka.

Pan Marek do 1984 roku był bardzo aktywnym człowiekiem. Uwielbiał swoją pracę. Był życzliwym i uśmiechniętym  kelnerem. Niestety los postanowił zmienić jego plany na przyszłość. Podstępna choroba powodująca przewlekłe zapalenie zakrzepowo-zrostowe tętnic i żył obwodowych (choroba Buergera) zmieniła wszystko.

Od 1986 roku „Buerger” stopniowo zabierał mu prawą nogę. Cztery amputacje tej kończyny spowodowały dezorganizację w dotychczasowym życiu pana Marka.

Niestety nie był to koniec… Choroba zaatakowała ponownie. W 1994 roku amputowano mu dwukrotnie lewą kończynę – tak bardzo potrzebną do względnego funkcjonowania.

– Od tego czasu nasz przyjaciel porusza się na kolanach, co powoduje wiele dolegliwości (ropnie, odgniecenia, otarcia, krwawienia, itp.) – mówi pani Magdalena, założycielka zbiórki. I dodaje: – Niestety „Buerger”, to nie wszystko co zburzyło normalne życie Marka. Od 1997 roku dołączyły uciążliwe wrzody żołądka i dwunastnicy. Od 2010 roku ogromnego bólu przysporzyła dyskopatia wielopoziomowa. Nieoperacyjna. Szybko dołączyła choroba kardiologiczna, urologiczna, cukrzyca.

Stan zdrowia z jakim przyszło mu żyć doprowadził do silnej nerwicy lękowej. Okropne schorzenie, które wykańcza organizm. Od 2017 roku kolejne cztery operacje (dwie operacje przepukliny, operacja cieśni nadgarstka prawego, później lewego).

– Wydawałoby się, że to już zbyt dużo jak dla jednego człowieka. Niestety… rok 2021 i kolejny wyrok: nowotwór złośliwy węzłów chłonnych pachwinowych, barkowych i szyjnych. Duży guz w prawej pachwinie. Ta „przygoda” dopiero się rozpoczęła – podkreśla pani Magdalena. – Na dzień dzisiejszy nie wiemy co zdecydują lekarze. Jedno jest pewne- będziemy walczyć! Jednak do tej długiej i ciężkiej wyprawy Markowi potrzebne są „nogi”. Tymi „nogami” jest 22-letni samochód dopasowany do jego niepełnosprawności, który wymaga kapitalnego remontu. Marek mieszka samotnie w wynajmowanym mieszkaniu. Niskie dochody utrudniają wszystko – dodaje. Stąd ogromna prośba o wsparcie dla pana Marka. Pomóc można poprzez wpłaty za pośrednictwem: https://pomagam.pl/nowenogidlamarka

  •  pomagam.pl