Koncert charytatywny GOSPEL na rzecz obywateli Ukrainy

Kultura Ukraina Wydarzenia

Na sali sportowej przy Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie wystąpiły połączone chóry, soliści i muzycy z RCK Klub Seniora z Piły. Koncert poprowadzili: Lilia Czaja dyrygentka pochodzenia ukraińskiego, dyrygentka Maria Kaaz-Rożeńska oraz dyrygent Patryk Miara. Wśród tradycyjnych utworów gospel, można było usłyszeć również pieśni związane z Ukrainą.

Był uśmiech, wspólne śpiewanie oraz łzy wzruszenia. – Takiego głosu ewangelii w Szydłowie jeszcze nie było. Świetna muzyka w wykonaniu zaproszonych chórów z Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile, pyszne jedzenie przygotowane przez KGW Pokrzywnica i Stylowe Koło Gospodyń Wiejskich w Szydłowie. Warto dodać, że potrawy były przygotowywane wspólnie z Paniami z Ukrainy – relacjonuje wójt Tobiasz Wiesiołek.

Na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy z licytacji oraz do puszek zebrano kwotę: 3 808,42.

Organizatorem koncertu był Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile, oraz jak zawsze niezawodne zespoły z Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie, przy wsparciu kulinarnym KGW Pokrzywnica i Stylowe Koło Gospodyń Wiejskich w Szydłowie.

UG Szydłowo