Maturzyści w murach komendy

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Przed maturzystami niebawem ważny w życiu egzamin ale też ważny wybór studiów, czy pracy. Spotkanie z policjantami było pomocnym w wyborze być może właśnie zawodu policjanta. Licealiści dowiedzieli jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz mieli okazję obejrzeć nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, który spełnia najnowsze wymogi i standardy. W trakcie spotkania maturzyści zapoznali się ze zmianami w przepisach drogowych dotyczących kierowców.

Policja jako formacja uzbrojona służąca społeczeństwu, liczy sobie już 100 lat, to nowoczesna i największa w Polsce formacja mundurowa. Oferta służby w policji skierowana jest głównie do ludzi młodych, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem.

Toteż młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 2 przed którymi trudne i odpowiedzialne wybory odwiedzili policjantów aby pomóc sobie w tym, wyborze i być może w przyszłości wykonywać zawód policjanta.

O tym, co trzeba zrobić aby służyć w Policji, jakie są stawiane wymogi kandydatom do służby, jakie są kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego, na te i inne pytania odpowiadali maturzystom policjanci.

Ponadto uczniowie klasy maturalnej mogli obejrzeć nowoczesny kompleks budynków, dzięki którym ze wszystkich udogodnień korzystają zarówno policjanci jak i mieszkańcy. Kolejna częścią spotkania było spotkanie w sali konferencyjnej jednostki, gdzie młodzi ludzie w większości posiadający uprawnienia do jazdy samochodem wysłuchali prelekcji na temat zmian w przepisach Prawo o ruchu drogowym: zachowanie kierowcy podczas kontroli drogowej oraz tworzenie korytarza życia na drodze.

Prelekcję poprowadził i odpowiadał na pytania młodych kierowców naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy.

Asp. Beata Budzyń/KPP Wałcz