Memoriał dobrych serc

Najnowsze Sport Wydarzenia Złotów
W Zakrzewie odbył się XXVII Memoriał im. ks. dra Bolesława Domańskiego połączony z biegiem charytatywnym dla Ninki Kowalskiej. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, zabawa była przednia, jednak tego dnia najważniejsze było co innego.
Stało się już tradycją, że począwszy od 2019 r. kiedy to wystartowała nowa formuła zawodów każdy z biegów organizowany jest z myślą o osobach potrzebujących wsparcia – tym razem celem było zebranie środków na leczenie 9-letniej Ninki Kowalskiej, która zmaga się z padaczką lekooporną wynikającą z choroby Battena. Leczenie i rehabilitacja dziewczynki to niestety proces bardzo kosztowny, dlatego też całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na jej rzecz.
Zawody wspólnie otworzyli Zastępca Wójta Gminy Zakrzewo Dorota Murach, Przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo Krzysztof Doroszuk oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. dr Bolesława Domańskiego, Arletta Tymińska.
Zanim jednak do rywalizacji przystąpili dorośli biegacze i „kijkarze” promenada stała się areną zmagań dzieci w kategoriach wiekowych od przedszkola po ostatnie klasy szkół podstawowych. Emocji, gorącego dopingu i zaciętej rywalizacji było tu co niemiara. Cieszy zarówno frekwencja, jak i atmosfera sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Wartością samą w sobie było spędzenie wolnego czasu aktywnie i wsparcie osoby potrzebującej.
W samo południe wystartował bieg główny na dystansie 5 km, zaś gdy ostatni spośród biegaczy ukończył pierwsze okrążenie w trasę ruszył wyścig nordic walking. Nowością jest to, że podobnie jak bieg, wyścig ten również liczył dwa okrążenia. Po zakończeniu memoriału nadszedł czas na podsumowania (ostateczną kwotę zbiórki podamy po oficjalnym podliczeniu wszystkich środków).
Wyniki XXII Memoriału ks. dra B. Domańskiego.
Bieg główny mężczyzn:
🥇 Grzegorz Woźniak (Krajenka)
🥈 Wojciech Cuber (Złotów)
🥉 Mateusz Zdrenka (Złotów)
Bieg główny kobiet:
🥇 Paulina Kłundukowska (Tarnówka)
🥈 Iwona Wiśniewska (Złotów)
🥉 Anna Kokowska (Złotów)
Nordic walking mężczyzn:
🥇 Krzysztof Pyrek (Wałcz)
🥈 Wojciech Deja (Złotów)
🥉 Stanisław Lenartowicz (Stara Łubianka)
Nordic walking kobiet:
🥇 Monika Knitter (Polanów)
🥈 Grażyna Ruta (Zakrzewo)
🥉 Magdalena Szot (Radawnica)
Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy Zakrzewo, Ochotnicza Straż Pożarna w Ługach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zakrzewie oraz Spółdzielczego Banku Ludowego w Zakrzewie. Osobne słowa uznania należą się służbom, które zadbały o bezpieczeństwo uczestników biegu: policjantom, ratownikom medycznym oraz jednostkom OSP z terenu gminy.
źródło: https://www.facebook.com/gminaZakrzewo/