Mężczyzna potrącony na pasach. Nie żyje.

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W miniony weekend zginął 58-letni mężczyzna, który przechodził przez pasy. Został potrącony przez 79-letniego kierowcę.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 22 września br. po godzinie 20.00 przy Alei Wojska Polskiego w Pile. Jak wstępnie ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, 79-letni pilanin kierując chevroletem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych i doprowadził do jego potrącenia.

Poszkodowany 58-letni mężczyzna z obrażeniami cała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Mimo organizowanych przedsięwzięć profilaktycznych, spotkań z mieszkańcami naszego regionu oraz apeli, niestety w dalszym ciągu dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń na przejściach dla pieszych. Nasuwa się pytanie, czy w takim razie są to miejsca bezpieczne? Niestety nie!!! Pośpiech bardzo często powoduje, że wchodząc na przejścia dla pieszych zapominamy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, jakim jest rozejrzenie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pojazd.

Kierowcy natomiast, zgodnie z obowiązującymi przepisami uważają, że to do obowiązków pieszych należy zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych i często zapominają o kodeksowej zasadzie ograniczonego zaufania. Brak należytego oglądu sytuacji powoduje, że w przypadku wtargnięcia pieszego na przejście, czas na reakcję jest już tak krótki, że dochodzi do potrącenia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ponownie rozpoczęli akcję “Błyskamy światłami na przejściach dla pieszych”. W najbliższym czasie funkcjonariusze także spotkają się z seniorami oraz młodymi kierowcami, aby uświadomić, do czego może doprowadzić brak rozwagi na drodze…

KPP Piła