Miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i był w stanie nietrzeźwości

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierującego, który nie dość, że wsiadł za kierownicę pojazdu pomimo orzeczonego przez Sąd dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych to jeszcze był w stanie nietrzeźwości. Kierujący nie uniknie kary.

67- latek zlekceważył sądowy zakaz i teraz poniesie konsekwencje swojego czynu. Były godziny poranne, kiedy kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen Passat na drodze krajowej K22 został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że jest on po alkoholu.

Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad jeden promil alkoholu, a w trakcie wykonywania dalszych czynności, że prowadził on pojazd pomimo orzeczonego przez Sąd dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu wymierzył wobec 67- latka karę bezwzględnego pozbawienia wolności na okres pół roku. Kierującemu niestosującemu się do prawomocnej decyzji sądu grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Apelujemy o bezwzględną trzeźwość za kierownicą. Alkohol spowalnia reakcje i powoduje, że zmienia się nasza ocena sytuacji jako uczestnika ruchu drogowego. Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub zadzwoń na numer alarmowy 112.

KPP Wałcz