SPRAWCA WŁAMAŃ DO OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH ZATRZYMANY

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który odpowiedzialny był za liczne włamania do ogródków działkowych. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze konflikty z prawem. O dalszym losie 34- latka zadecyduje sąd.

Od sierpnia br. do pilskiej jednostki napływały informacje o włamaniach do altan ogrodowych zlokalizowanych na terenie ROD przy ul. Koszalińskiej. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zajęli się tą sprawą. W rejonie gdzie dochodziło do popełniania przestępstw zauważyli mężczyznę, który zachowywał się bardzo nerwowo. Unikał kontaktu wzrokowego i chował trzymane przez siebie przedmioty do torby.

Podczas rozmowy okazało się, że to właśnie on jest odpowiedzialny za liczne włamania do ogródków działkowych, do których dochodziło w ostatnim czasie. W torbie 34-latka znajdowały się słuchawki, termowentylator oraz piła elektryczna. Policjanci dowiedzieli się również, że zatrzymany był w drodze do lombardu, aby spieniężyć skradzione przedmioty.

Dodatkowo mieszkaniec Piły był poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze konflikty z prawem. Jak ustalili mundurowi wartość skradzionego przez mężczyznę mienia przekroczyła 13 tysięcy złotych. Część przedmiotów wróciła już do właścicieli. 34- latek ostatecznie usłyszał cztery zarzuty związane z włamaniami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Magdalena Mróz