Miał nóż. Groził ekspedientce, że ją zabije

Na sygnale Najnowsze Złotów

ZŁOTÓW. Złotowscy kryminalni zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który przy użyciu noża dopuścił się rozboju  na ekspedientce sklepu spożywczego. Wczoraj Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Działo się to 5 sierpnia.

-Dyżurny KPP w Złotowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed godziną 22:00 do sklepu spożywczego na ul. Krzywoustego wszedł młody mężczyzna, podszedł do stojącej za ladą ekspedientki, wyciągnął nóż i grożąc przerażonej kobiecie pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy, alkoholu i papierosów. Następnie sprawca zabrał gotówkę, alkohol i papierosy wartości ponad 3.500 złotych i oddalił się w nieznanym kierunku ? relacjonuje mł. asp. Maciej Forecki ze złotowskiej komendy.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole i przewodnika z psem służbowym, którzy patrolowali teren pobliskiego osiedla. Jednocześnie kryminalni zabezpieczyli dowody mające pomóc w wykryciu sprawcy, ustalili też rysopis i tożsamość sprawcy rozboju.

Zaangażowanie i skrupulatna praca wszystkich policjantów oraz połączenie wszystkich zebranych danych przyniosły zamierzony efekt. 22- latek został zatrzymany w niespełna trzy godziny po dokonaniu przestępstwa, w jednym z mieszkań w Złotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli część pochodzących z przestępstwa pieniędzy, które mężczyzna ukrył w częściach garderoby oraz w mieszkaniu, w którym go zatrzymano.

23-latek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 22- letni mieszkaniec Złotowa może spędzić nawet 12 lat za więziennymi kratami. Za popełnione przestępstwo odpowie bowiem w warunkach tzw. ?recydywy”. Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

(WM)

Źródło: KPP Złotów