Mieli narkotyki, będą mieć kłopoty

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Dwaj mieszkańcy Trzcianki w wieku 23 i 25 lat odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Mundurowi znaleźli przy nich łącznie kilka porcji amfetaminy oraz tabletkę ekstazy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 25-latek kierował autem pod wpływem nielegalnych środków, usłyszy on również zarzut za to przestępstwo.

5 lutego około godziny 23:00 policjanci z trzcianeckiego komisariatu patrolując ulice miasta zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena.

?Autem podróżowało czterech mężczyzn. W trakcie legitymowania byli oni bardzo zdenerwowani. Unikali również kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. To zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, w związku z tym postanowili przeszukać bagaże mężczyzn oraz ich odzież ? relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji. ?W wyniku podjętych czynności u 25-letniego kierowcy oraz 23-letniego pasażera mundurowi znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie kilka porcji amfetaminy oraz tabletkę ekstazy. Właściciele nielegalnych środków zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Od kierowcy volkswagena pobrano krew w celu zbadania czy prowadził on pojazd pod wpływem narkotyków, ponieważ z jego zachowania wynikało, że mógł wcześniej zażyć substancję psychotropową.

Nazajutrz obaj usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, za które grożą im nawet 3 lata za kratami. Jeśli potwierdzi się, że 25-latek kierował autem pod wpływem amfetaminy, odpowie on również i za to przestępstwo.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(Red.)

Fot. ilustracyjne