Mieszkaniec gminy Ujście po raz kolejny chciał targnąć się na swoje życie

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Zawód policjanta wymaga wiele poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję, szczególnie w sytuacji kiedy ratuje się ludzkie życie. Wiedzą o tym doskonale dyżurni z pilskiej jednostki, którzy w ostatnim czasie powstrzymali mieszkańca Ujścia chcącego popełnić samobójstwo.

Na jednej zsłużb nocnych komisarz Paweł Jaruga otrzymał informację o mężczyźnie, który po raz kolejny chce targnąć się na swoje życie. Policjant wielokrotnie próbował nawiązać kontakt z obywatelem, który potrzebował pomocy, ponieważ posiadał tylko jego numer telefonu. Po dłuższej chwili mężczyzna odebrał telefon i rozpoczął rozmowę mundurowym.

Podczas konwersacji, która trwała blisko godzinę kom. Paweł Jaruga okazywał mu ogromne wsparcie oraz starał się uzyskać jak najwięcej informacji o jego stanie zdrowia i miejscu pobytu. Kluczową informacją było ustalenie przez niego, że rozmawia z mieszkańcem gminy Ujście. W międzyczasie dzięki nawiązaniu kontaktu z policjantami z Posterunku Policji w Ujściu udało się ustalić prawdopodobne dane personalne mężczyzny.

Mimo dokładnego sprawdzenia adresów, w których może przebywać 52- latek policjanci nie odnaleźli mężczyzny. Dlatego oficer dyżurny cały czas rozmawiał z chcącym targnąć się na swoje życie mieszkańcem. W pewnym momencie udało mu się uzyskać informację, że potrzebujący pomocy znajduje się w pobliskim lesie.

Chwilę później policjanci przeszukujący las usłyszeli męski głos. Jak się później okazało był to głos poszukiwanego 52- latka, który cały czas rozmawiał i otrzymywał wsparcie od dyżurnego pilskiej jednostki. Ze względu na upojenie alkoholowe mundurowi podjęli decyzję o przewiezieniu mieszkańca gminy Ujście do pilskiej jednostki. Następnie zostało mu udzielona niezbędna pomoc medyczna.

– Doświadczenie, spokój i determinacja oficera dyżurnego pilskiej jednostki pozwoliły uchronić mieszkańca powiatu pilskiego od tragedii. Umiejętność prowadzania rozmowy, wyciągnięcie pomocnej dłoni oraz wskazanie alternatywnych rozwiązań dla przedstawianych problemów to jedne z wielu sposobów, które wykorzystał policjant, aby ocalić życie ludzkie. Postawa oficera dyżurnego pilskiej jednostki jest godne naśladowania – dodała st. sierż. Magdalena Mróz