DOBIEGŁA KOŃCA TEGOROCZNA AKCJA „JESTEŚ WIDOCZNY – JESTEŚ BEZPIECZNY”

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Pod takim hasłem od początku września chodziescy policjanci wspólnie z WORD w Pile spotykali się z pierwszoklasistami szkół podstawowych. Celem tych wizyt było zapoznanie najmłodszych uczniów z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego chodzieska Policja zaangażowała się w edukację najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do współpracy zaprosiła WORD w Pile, który od wielu lat wspiera nas w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania profilaktyków skupiały się na prelekcjach w szkołach oraz zajęciach praktycznych na przejściach dla pieszych.  Dzieci otrzymały również odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne dla kierowców w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym. Tegoroczne, w ilości ponad 600 sztuk, zostały przekazane przez WORD w Pile.

Policja przypomina, że pieszy poruszający się po ciemnej drodze bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Kierowca zauważy go dopiero z odległości około 20 metrów. Jeśli założy elementy odblaskowe, kierowca dostrzeże go już z odległości 150 metrów.

KPP Chodziez