Mikołaj na olimpijskim dystansie!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Informowaliśmy już o sukcesach pilskich lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski Juniorów U20 w Radomiu, podczas których głównym bohaterem był Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000 prz.  wywalczył srebrny medal. Po zawodach w Radomiu podopieczny  trenera Ignacego Krzewińskiego został powołany do reprezentacji Polski U20 na pięciomecz międzypaństwowy Słowenia-Węgry-Czechy-Słowacja-Polska, który odbył się w słoweńskim Mariborze.

Mikołaj miał trudne zadanie, ponieważ został powołany do biegu na olimpijskim dystansie 3000 prz. Jak dotychczas startował tylko na dystansie dla juniorów- 2000 prz. Debiut wypadł znakomicie. W międzynarodowej dziesięcioosobowej stawce zawodników zajął trzecie miejsce z bardzo dobrym rezultatem 9:11,62. W punktacji końcowej wielomeczu zdecydowane zwycięstwo odniosła polska reprezentacja, dla której swój wkład punktowy miał zawodnik Gwdy Mikołaj Czechowicz.

W tym samym czasie ośmioosobowa ekipa lekkoatletów Gwdy dzielnie i najważniejsze efektywnie startowała w Mistrzostwach Polski Juniorów U18 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bielsku Białej. W gronie sklasyfikowanych 220 klubów z całej Polski, w punktacji klubowej z dorobkiem 21,67 pkt zajęła wysokie 41 miejsce, będąc trzecim zespołem z Wielkopolski za Stalą LA Ostrów wlkp. i UKS 12 Kalisz. Najwyższe szóste miejsce zajęła sztafeta 4 x 400 m  chłopców, biegnąca w składzie Dawid Hajduk, Dominik Dąbek, Adam Bembnista i Oliwier Kamiński. Uzyskała przy tym znakomity rezultat 3:29,89. Indywidualnie w imprezie bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Hajduk, który zwyciężył w finale B na 400ppł, „bijąc” przy  tym rekord życiowy 57,57. Swoją wysoką formę  Dawid potwierdził też w sztafecie 4 x 400 m, uzyskując na swoim odcinku 400m znakomity wynik 49 sekund. Miejsce 9-12 w skoku wzwyż zajął Jan Gański pokonując poprzeczkę na wysokości 177 cm. O punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego postarali się również: Franciszek Pawłowski- 18 miejsce w biegu na 2000 prz – 6:52,20 i Adam Bembnista w biegu na 110 ppł – 16,54.

Już w tej chwili możemy zaawizować, że 10 sierpnia na pięknym, kameralnym obiekcie lekkoatletycznym COS-u w Wałczu odbędzie się duży ogólnopolski mityng pn. III Memoriał im. Zdzisława Krzyszkowiaka, mistrza olimpijskiego, który właśnie na tym stadionie ustanowił rekord Świata w biegu na 3000 prz.